17 Ağustos 2009 Pazartesi

Kar Yağdırdın Dinara!

Yok arkadaş, olmayacak bu iş. Sempatiye Martina Navratilova ile başladık. Monica Seles ile devam ettik. Martina Hingis nöbeti devraldı. Her defasında karşımıza Steffi Graf çıktı. Yendik, yenildik, üzdük, üzüldük ve genellikle sonlarda üzüldük o Graf kevaşesi yüzünden; ama bir şekilde her defasında "Kazanırız bunu" dediğimizde kazanmışlığımız oldu.

Bu "yeninin yenisi" nesil tenisçilerin içinde tutar gibi olduklarımızdan zerre hayır gelmiyor. Al işte, WTA Cincinnati'de hilkatten değil sonradan acuze Jankoviç'e 2-0 kaybetti Safina. Karşında yarı finalde 6-0 set kaybedecek kadar aklı üç karış havada tenisçi var. Daha üç gün önce de çıkıp bık bık ötmüş "Williams'ları yenmeden bir numara olunmaz" diye. Koysana kafasına "Al sana bir numara" diye.

Yapamazsan, böyle Paşabahçe bozması vazoyu verirler eline adamın işte, "Al, buna çiçek koyarsın sen" diyerekten. Gerçi turnuva şampiyonuna verdiklerinin de pek bir farkı yok göründüğü kadarıyla. Cincinnati ihtiyar heyeti cimri herhalde biraz. Neyse... Durduk yere, Allah'ın yeteneksizine birincilik kazandırdı Dinara. Güvendiğimiz dağlara kar yağdı yani. Biri sarı, biri kırmızı giyip çıkmışlar bir de sahaya. Yıkılın lan, gözüm görmesin!

Hiç yorum yok: