3 Ağustos 2009 Pazartesi

Bir, Ki, Üç "G" Yetmez

3G teknolojisi bizim memlekette start aldı, yankısı Kazakistan'a kadar geldi. Bir çılgınlık ki olur şey değil. Ortada bu kadar vaveyla yapılacak bir şey görememek ise kabahat (!).

Tamam, kabul, 3G denen teknoloji (hemen her yeni teknoloji gibi) kullanımı bazı hoşluklar vaadeden güzelce bir yenilik. Fakat böyle bir şeye "Vatan(daş) Kurtaran Aslan" gibi sarılmak ve saldırmak neyin nesi oluyor, onu çözemedim.

Gürkut abi msn'de söylemişti geçende; Ermenistan'ın bile 3 ay önce bu teknolojiye geçmiş olduğunu. Düşünün yani, uçuk bir fayda görecek olsalar, önce onlar görür... Makara bir yana, şöylece baktığımızda, Ermenistan ve 3G ile ilgili haberde, bir cümleyle olayın özetlendiğini görmek mümkün. Ne demiş adamlar?
"We view our 3G network as an ideal vehicle to meet growing mobile broadband demand in Armenia and help stimulate further uptake in data and content services."

Çıkar Armenia'yı, koy Turkey'i; olayın açıklaması budur. Ne eksik, ne fazla...

Şu teknolojik imkanları amaca müteallik olmayan şekilde kullanmaya harcanan zamanın onda biri kitap okumaya harcansa, memleket değilse bile nice beyin hücresi kurtulacak ama nerde?

2 yorum:

Rain96 dedi ki...

3G ye gecen 100 küsur ülke varmış bizden önce. Bizimkiler bir geçiş yaptı ki sanırsın Jupiter'e indik ve postane açtık. Hükümeti Akepe olan, halkı 42% akepeli olan bir ülkede çok bile.

Not: 2 arada 1 derede yine koyduk kargalara 3G budur benim için gerisi teferruat

Murat YILMAZ dedi ki...

Japonların 2000 yılında geçtiğini duymuştum :)