14 Ağustos 2009 Cuma

WADA'nın Altı Üstü

Malum, Kerem Gönlüm nam hırçın arkadaşın Cathene kullandığı ortaya çıktı ve ortalığı bir şaşkınlıktır aldı. Türkiye'ye basketbolu sevdiren (?) ve hatta getiren (oha!) Efes Pilsen ve K.G. maddenin çaya karıştığını iddia ededursun, "Kerem Gönlüm Şaşkın" başlıklı haberde, bir Efes yetkilisinin şunları söylediğini okuyoruz.
“Bu madde WADA listesinin en alt sıralarında yer alıyor“

Ulan bunun altı, üstü mü olur? Bok yemenin de böylesi...

11 yorum:

tozlu parkeler dedi ki...

Bir nevi Nuri Alço sendromu. Gazozuna ilaç atmışlar. Günahı yok Kerem'in.

Canarino dedi ki...

"Ucuz yırtmış" diyelim o zaman. Mazallah kep gitti olurdu :)

efesliler dedi ki...

Altı üstü şöyledir. üst sıralarda FBli Kambala'nın kokaini. Alt sıralarda Kerem'in Cathene'i

Canarino dedi ki...

efesliler...

Düzgün cevap yazardım ama Erkan kardeşimin yazısına yaptığın akbaba yorumundan sonra gerek duymuyorum. Ha böyle yapınca, sen de bir şey kaybetmiyorsun, ben de...

Şimdi sen git, o 30 kişiyle "Efesliler" olarak bir şeyler yapıp, Fenerbahçe ile karşılaştığın zaman nereye saklanacağınızı düşünmeye bak. Bak eğer bunu yapmazsanız, hakikaten bir şey kaybedeceksiniz. Yerine koymanız da öyle "uzaktan göründüğü" ya da "tahmin ettiğiniz" kadar kolay olmayacak. Uğraşmayın Fenerbahçe ile. Haddinizi aşmayın, yazıp, çizerken, pankart asarken, salon önlerinde gezerken. Uğraşmayın ki vücudunuzda var olan doğal deliklere, yeni ve estetik olmayanlar eklenmesin.

Çok mu kaba oldu? Olsa da olmasa da farketmez. Fenerbahçe siker, affetmez.

Adsız dedi ki...

lan efesliler her yere gidip papağan gibi "kambala kokain" yazıp durma amına kodumun evladı...bu kadar delikanlıysan maçlardan kafanızı götünüze sokup çıkmayın o salonlardan...Senin ağzını yüzünü sikerim arapça konuşmaya başlarsın...gerçi sen herkesten tehdit alıyomuşsun alışkınmışsın...ama akıllı ol biz benzemeyiz kimseye...arar buluruz seni...amın evladı seni...

efesliler dedi ki...

İşte Fenerbahçe'nin büyüklüğü böyle bir büyüklük. Ben size küfretsem ne olur küfür etmesem ne olur.. Basit bi ilacın üstüne giderken ama senin oyuncun kokain kullanmıştı demek ne kadar da dokunuyor size. Ama tecrübemle sabitki GSlilerden tek farkınız sadece bir renk. Aynı duruma aynı karşılık. Aramanıza zaten gerek yok. Her maç salondayım. İsterseniz zaten bulursunuz. Hala biz diyip duruyosunuz. Ben arkamda tribün falan olmadan konuşabiliyorum. Siz arkanıza tribün alıp anca küfür edebiliyosunuz.

Adsız dedi ki...

lan ben arkama ne tribün alıcam...ben hiç bi gruba üye değilim...senin bütün salonunu yeterim ben tek başıma çok şükür...allahın bebesi seni...Yeni yarrak gelin görmüş gelin her yere gidip kambala kambala yazma o zaman...konuyla ilgili açıklama yap... Büyüklüğe falan da laf atıp durma efendi ol...allahın "efeslisi" mi öğreticek bana büyüklüğünü...çıktığın yere geri sokturtma kendini...

Canarino dedi ki...

Taraftarı büyük yaptı Fenerbahçe'yi doğrudur ama Fenerbahçe de kendine koskoca Türkiye'yi taraftar edebilecek kadar büyüklük yaptı. Dolayısıyla; Efeslilermiş, Beslenlilermiş, Eczacıbaşılılarmış, kim olursa olsun, bilumum müessese yalamasının biraraya gelip Fenerbahçe büyüklüğü hakkında kelam etmesi, hadlerine değil, bu bir.

İkincisi, evet sen küfretsen de etmesen de bir şey fark etmez. Bir yazıya gidip "Sizin gibi akbabalar" diye Fenerbahçe taraftarını genellemek ve papağan gibi kokain vs. demekle küfretmek arasında bir fark yok çünkü. Yapacağını yaptın; hadsizlikte ısrar edersen, göreceğini de görürsün.

Üçüncüden önce araya bir parantez olarak Kambala'yı atalım hadi. Erkan ne demiş, yazdığın ilk yazıya cevap olarak "Kambala ceza aldı"

Açık değil mi? Daha ne olacaktı, calaskaldan mı sallandıracaksın? Biz "Kerem asılsın" mı diyoruz. "Yok çaydı, yok meyve suyuydu, yok alt sıralardı" gibi tripler ayıp oluyor, maymunluğun alemi yok, diyoruz. Bunu derken de kimseden icazet alacak halimiz yok.

Gelelim üçe... Galatasaray ile bu hususta, yani müesseselere karşı benzerliklerimiz olduğu doğrudur. Her ne kadar kendilerinin "Ayşe Abla Spor Kulübü" gibi hadiselerinden ölesiye nefret etsek de üç günlük tecrübeli, 5 günlük ömürlü müessese takımlarının yanında Türk Sporunun köklü kulüpleri gibi Galatasaray da bambaşka bir yerdedir. Ekonomik şartlar, mali düzenlemeler, çağın gerekleri vb. bir sürü hadisenin kulüplerle müesseseleri birbirine yaklaştırdığı doğrudur ama Efes Pilsen ya da x bir müessese kulübü, "Biz Fenerbahçe'den, Galatasaray'dan ve hatta Beşiktaş'tan büyüğüz" diye ortaya çıkacak olursa, önce sunturlu bir "Hassssiktir" lan yer, ısrarı halinde de tekdirden anlamayanın favorisinden...

Dört... Bugünden sonra hakikaten istiyorum. Fakat bir yanım "Uğraşmamak lazım meczupla" diyor, diğer yanım "Kör tuttuğunu..." diye ısrar ediyor. Ve lakin seni bulacağım diye de "Üç... Beş... Yedi.. On... Efes Pilsen Şampiyon" salaklığına katlanmaya her maça da gelemem ya. Nasip, önümüzdeki sene Fenerbahçe-Efes Pilsen maçlarından birinde görüşürüz. Böyle uluorta hadsizliğe devam edersen, seninle hasbıhal etmek isteyen daha çok kişi olur zaten. Ayrıca merak etme, hepsi bir bir gelirler. Tribün falan olmaz arkalarında. Küfür de etmezler. Yalnız sayım konusunda bir takım sıkıntılar olacağı kesin. Ben dörtte bıraktım ya mesela. Bu terbiyesizlik sürerse, "Beş, Altı, Yedi, Sekiz" diye sayıp "Beş" rakamında karar kılınabilir. "Dört vurup, bir saymak" anlamında değil, yanlış anlaşılma olmasın. Müessese-Spor Kulübü ilişkilerini açıklamak babında.

Neyse, çok konuştuk. Memleketten uzaktayım ve sevdiklerimi çok özlüyorum ya, çeneme vurdu. Allah nasip eder de Efes Pilsen maçlarını Misak-ı Milli içerisinden takip edebilirsem, çeneyi bu kadar çalıştırmayız. Başka yerler de kas yapsın değil mi?

PVH dedi ki...

ahaha abi bu adama cirkinlesilmez ne yapilir yahu. ahaha barad-dur kardesim yuru be. ya esasinda zamaninda dovmedik biz, yani bu simdi konusuyor ya iste kufurdur tehdittir falan diye, zamaninda gercekten dovmus olsak boyle konusamazdi, hep bu iyi kalpliligimiz basa bela oluyor, valla bak. hani bunlarin forumlarinda komiklikler, hakaretler havada ucusurken, gidip bizle alakali gerzek pankartlar aciyorlarken, iste o gunler yapacaktik muameleyi, simdi konusamazlardi boyle.

efesliler dedi ki...

Yine arkamdan atıp tutmuşsunuz. Sikinizi ağzınıza almadan konuşamıyorsunuz. Sizin gibi adamlardan haddimin ne olduğunu öğrenecek değilim. Benim hatam sizlerle kelimelerle, siki ağza almadan konuşabileceğimi dşünmekti. Olmuyormuş. İnternetten birilerine küfredecek kadar ezik değilim. Ama illaki karşılık istiyosanız sizin gibi adamları kaale almadığımı düşünün yeter. Yapacağınız bir şey varsa zaten yaparsınız. Biri lisede diğeri 2 sene önceki final serisinde, 2. maç olabilir, renkdaşlarınız saldırdı zaten. Hepsinde de kalabalıklardı. Daha tek başına saldıran FBli görmedim.

Dedim ya oturup konuşulur zannettim. Hata etmişim. Bundan sonra ne yazarsanız yazın. Cevap vermiycem. Takılın kendi aranızda

Canarino dedi ki...

"Arkadan atıp tutmak" derken, nereye yazacaktık, alnına mı? O da olur nasipse. Hem tek başına saldıran da görmek nasip olmamış. x'i birey alırsak (x*1) olabilir. O kadar kusur olacak artık. Cevap vermeyeceğin için de hepimiz intiharı düşünüyoruz şu anda :)