11 Ağustos 2009 Salı

55 Yetmez, 155 Olsun

Şu haberi görünce akla bin bir türlü soru geliyor.

Tüm lig maçları mı 55 Lira olacak, yoksa sadece Sivas maçı mı?

Tüm lig maçları 55 Lira olacaksa, % 25'lik zammı gerektiren ne?
Maaşlar ve buna bağlı olarak harçlıklar mı arttı?
Stad giderleri ve kesintiler mi çoğaldı?
Bu durumda derbi maçlara ne kadar fiyat düşünülüyor, 80 küsur Lira mı?

Sadece Sivas maçı 55 Lira olacaksa, sebep ne?
Sivas'ın bir kaç senedir yükselen bir grafiğe sahip olması mı?
Geçtiğimiz sene ligi ikinci bitirmesi mi?
Şampiyonlar Ligi ön elemesine katılması mı?

Eğer böyleyse, yani artık "Normal Lig Maçları", "Normalden Biraz Daha Önemli Lig Maçları" ve "Derbi Maçları" şeklinde üçlü bir tarife uygulanacaksa kıstas ne olacak?

Seneye, farz-ı misal Ankaraspor ikinci olursa, ondan sonraki sezon, o maç mı "nispeten pahalı" olacak? Yoksa bu uygulama için "Şampiyonlar Ligi Ön Elemesi" şart mı? Diyelim ki herhangi bir Anadolu takımı istenen şartları karşılayamadı. Onun bilet fiyatına denk gelmesi gereken zam, derbi maçlardan birine mi yansıtılacak?

Saçmalığın sonu yok, uzatmayayım... Bu acaiplik ne zaman son bulacak?

"Halkın Takımı" olmak gerçeğinin, "Değişmeyen tek şey, değişimin ta kendisidir" kabilinden güme gidiyor olması ve bunun büyük bir meşruiyet içerisine sarılıp, kitlelere servis edilmesi çok acı. Biz ise sürekli acıyı yediğimizle kalıyoruz. Üzerine bir de ayran. Mis! Bünyeye zararını bakalım ne zaman anlayacağız?

3 yorum:

Marko dedi ki...

Yeni slogan "Dünya kulübü" Barış abi biliyorsun, "halkın takımı" yalan oldu. Gerçi kale arkası biletleri bu kadar pahalı kaç dünya kulübü vardır, bakmak lazım. Bu işin, içeride satılan su ve yiyecek fiyatları var mesela, o da ayrı bir konu olur.

koskorcuk dedi ki...

padişahım senden büyük Allah var. Bu kulüp zengin züppelerin değil kulüp binası yandığı zaman 50 kuruş 1 lira yardım yapan binlerce insanındır. Bu kulüp halkındır ve halkın Fenerbahçesinin ruhuna fatiha okunmasına az kalmıştır. Bir süre sonra Fenerbahçe sadece parası olanların takımı olacak ne yazık ki :(

Barad - Dur dedi ki...

İşin acı yanı kendi kafasındaki insanlardan profil yaratabilmesi... Gün geçtikçe daha da fazla hem de...