10 Ağustos 2009 Pazartesi

Denizli'ye Bir Ki

Her şey bir yana, takımı bu kadar pozisyona girerken görmek güzel. Denizli Teknik Direktörü maçtan sonra "Tam da toparlamıştık. Elektrik kesilmeseydi, gol bulmamız işten bile değildi" gibisinden cümleler kurdu. "Atma Murtaza" diyesim geldi ama iyi niyetli de bir insana benziyor kendisi. Yazık; inandırmış kendini. Klasik deyimle "Sabaha kadar oynansa" bu skordan başkası çıkmazdı, çıkmadı.

Elektrik, Kesinti ve Jeneratör arasında bu denli organizasyonsuzluk yaşanıp, 40 dakika karanlığa mahkum olunuyorsa bu devirde, olayın müsebbibine basacaksın cezayı. Hoş, Ali İpek denen zat "Elimde belgeler var. Öyle belgeler kiiii" açıklaması yapıp, üstüne yattıktan bunca zaman sonra, hala ve hala Türk Futbolu'nun içerisinde yer alabiliyorsa, elektrik de kesilir, jeneratör de arızalanır, bomba da patlar.

Belki pozitif bilimle, sabaha etkiyle, futbola yansımayla falan bir alakası yok ama saha kenarında insani tepkiler veren bir teknik direktör görmek güzel. Nev-i hinterlandına münhasır bu coğrafyada "Tanımışlık-Alışmışlık" ile "Bit Pazarına Nur Yağdırmayı Denemek" arasında incecik bir çizgi var. Daum'da bunlardan hangisinin ön plana çıkacağını öngörmek zor. Sezon sonunda beraberce görürüz.

Hiç yorum yok: