13 Ağustos 2009 Perşembe

Kaptanlık Boku

"Ne münasebet efendi. Kaptanlık mühim bir şey, kutsal bir vazife" diyecek olan bizim gibilere müstahak olan diyalog şudur.

- Ortaya koyayım da ona anlat.
- Neyi?
- Külahımı!

Bunu yazarken insanın yüreği dağlanıyor, kafayı taşlara vurası geliyor ama maalesef Bor'un pazarını geçeli çok oldu. Niğde yolları da dar...

Bu maneviyat yoksunluğu için hakikaten artık yapılabilecek bir şey yok. Doğrudur, çok kızdık. Hala da olduğu zaman kızıyoruz ama bir eşik vardı; Fatih Akyel'in transferi ve kaptan yapılması... Can Kozanoğlu'nun yazısı, tartışmalar derken o eşik atlandı. Ortalık yere kocaman sıçıldı.

Sonraki olanlar; Tümer, Emre, Mehmet Topuz, hep tüy dikmek o bokun sağına soluna. Biz (yani genel olarak taraftarlar) bu işler olurken bir kere dahi olsun, çoğunluk denecek en ufak bir kuvvetle dahi olsun "Başlarım sizin yapacağınız işe" demedik ya da diyemedik. Bu işleri öğrendiğimiz, Fenerbahçe sevgimize hoca kabul ettiğimiz akil ağabeylerimizin de sıklıkla yazdığı gibi;
"Bu süreçte bizim de kabahatimiz büyük"

Hiç bir şey olmaz bundan sonra da. Biz dellenmeye devam ederiz, maneviyattan bihaber bir sürü adam da transfer edilenin ve Kaptan yapılanın nasıl insan olduğuna / nasıl bir mazisi olduğuna bakmaksızın orasını burasını yalar.

Ne diyeyim?
Sebep olanlar Allahtan bulsun.

4 yorum:

Murat YILMAZ dedi ki...

Aynı şeyleri yazacaktım, sen yazmışsın, eline sağlık..
Allah aşkına nereye gidiyoruz böyle. Bu futbolcu hala taraftarlar tarafından sindirilmemişken 'taraftara küfür edercesine' kaptan yapmak neyin nesidir? Bu kadar mı ucuzladı kaptanlık?

mcD dedi ki...

Önce formamızı sonra kaptanlığımızı aldılar bizden. Kutsal olan ne kaldı?
Emreler,tümerler,topuzlar kaptan olacaksa bizim Fenerbahçeli olmamızın ne anlamı vardı?
Bi an böyle düşünüyorum sonra diyorum soğutmasınlar takımdan, unut.

Belki bunlar beni takımımdan soğutamıyor ama bu transferleri midesizce kabul edenlerin çocukları? Gelecekte stadda yerini alabilecek o çocuklar, ya unuturlarsa? Ya onlarda Profesyonel olursa? İşte ozaman ne olur bilemiyorum...

ardiles dedi ki...

Bizim olan her şeyin, tarihimizin, abidelerimizin, geleneklerimizin, değerlerimizin hepsinin içine sırayla ettiler. Yakındır taraftar olarak toplanıp amatör kümede Fenerbahçe kurmamız. Zira Aziz Bey ve tam bağımlılıkla hizmet ettiği endüstriyel futbol tüm değerlerimizi tarihe gömdü.

bAQi dedi ki...

Mehmet Topuz'a kaptanlık bandı takıp sahaya sürenler Fenerbahçeyi Fenerbahçe yapanların KAPTAN ünvanlarına hakaret ve Fenerbahçelilik değerlerine ihanet etmişlerdir.

bAQi