6 Mart 2010 Cumartesi

Kim Ev Sahibi?

Maç saat 18:00'a alınıyor, ama idareden ses yok. Pek güzel...

Bu adamların geleceği belli. Zira içlerinde kalan bir Akatlar mevzuu var, ama idareden önlem yok. Pek ala...

Adamlar salona giriyor, üstlerinden başlarından malzemeler çıkıyor, sürekli küfür ediyorlar, ama idareden vaziyet yok. Pek şahane...

Eee?

Orası malum baba tekkesi mi, Fenerbahçe'nin ev sahibi olduğu voleybol maçı mı? Birincisiyse, hakikaten pek güzel, ala ve şahane. Ama ikincisiyse?

Zaten maçı erkek takımı pek sallamıyor. Öyle ki dibe vurmuş Beşiktaş'a sonuçta 3-2 kaybediyoruz. Ama nasıl? Adamların sahayı ve salonu kendilerinin gibi kullanmasıyla. Helal olsun!

Biz de maç içerisinde sinirlendik ama hakeme diyecek fazla bir şey yok aslında. Adam maçı bitirmekle mükellef. Lakin işin sonunda senin üç ihtarına karşılık, Beşiktaş'ın iki ihtarı varsa, bir durup düşünmek lazım "Bizim idarecilerin yaptığı nedir?" diye.

Sen idareciysen, ve bilhassa "maçı saat 18:00'e aldırarak kendi taraftarına ufak bir çizik attıysan" bir sezon boyunca kendi salonlarına toplanmadığı kadar kalabalık gelmiş rakip taraftarı sindirmenin yollarını bulmak zorundasın. Rakip oraya küfür etmeye, itlik yapmaya geldiyse, burnundan getireceksin. "İpimle kuşağım sabit, penisimle testisim de birbirine denk. O zaman sıkıntı yok" diyerek, idarecilik yapılmaz. Belki yapılır ama mayası "insan" olan bir spor kulübünün idareciliği yapılmaz. Kaldı ki sen, rakip takımın taraftarı oturduğu yerin en ön koltuklarında zıplarken, kendi taraftarının ailelerine bile en ön koltukları güvenlikleri kullanarak yasaklayacak kadar gözü kapanmış bir şekildesin. Hey gidi, kime ne anlatıyoruz!

Ha tabii şu da ayrı... İdareci olarak derseniz ki:
"Kardeşim, hadi biz bunları yaptık. Peki tribün ne yaptı? Kanaat önderleri toplantıda değil miydi? Ona ne diyeceksin?"

Çok bir şey diyemem. "Neremiz doğru ki..." der, susarım. Çok sevdiğim insanlar, fikrine çok saygı duyduğum kişiler vardı o toplantıda. Fikir tartışmasını da yaptık bir miktar, yapacağız da... Ama teessürümü ortadan kaldıracak hiç bir şey yok. Lamı cimi de yok. Biz o tribünü Beşiktaş'a teslim ettik dün akşam. Yazık oldu vesselam.

Hiç yorum yok: