8 Mart 2010 Pazartesi

29 Sene Önce Fenerbahçe

Tıklayın, büyük halini görün, bastırın, eve asın. Ulan gerçi böyle şeyleri yapmak için köşk, kaşane sahibi olmak lazım... Siz en iyisi bakın, bizim kuşaktansanız "Eskiden böyleymiş" deyin, daha eskiyseniz kafadan saymaya çalışın kadroyu. Bilemeyenlere resim altından tiyo...

Arka Sıra:
Malzemeci Şerafettin, Mahmut, Bahtiyar, Selçuk, Onur, Cem, Güngör, Alpaslan

Orta Sıra:
Rausch, Mehmet, İsa, Arif, Necdet Niş, Müjdat, Özcan, Zafer, Enver Katip

Oturanlar:
Tercüman Gürkan, Hüseyin, Mustafa, Nurettin, Fikret, Yaşar, Erdoğan, Osman, Masör Nedim

7 yorum:

canarino giallo dedi ki...

arşivlik ve duvarlık diyelim

koskorcuk dedi ki...

bu takımın yarısı farklı reklamlı forma giyiyor ama :) çubuklar ve çubuk tonları farklı, reklamlar farklı... ama işte o zaman EN BÜYÜK FENERBAHÇE idi. stadı 25000,tuvaleti kokulu, stad arkası sular içinde ama EN BÜYÜK FENERBAHÇE...

Tarjeta Amarilla dedi ki...

muthis fotograf, tevellut yettigi kadariyla 8 tane futbolcumuzu tanidim.formalarin ve reklamlarin farkli olmasi ise bambaska...

bky dedi ki...

Yaşlanıyoruz...

mahmut'u hatırlayamadım bile.hüseyin ve fikret'in resimlerinden isimlerini çıkaramadım.halbuki hepsini ezbere bilirim (diye düşünüyordum)

reklamlar farklı ama her iki bankanın sahipleri aynıydı sanırım.özer çiller'i de unutmuşum.

acaba 30 sene sonra birisi bugünkü takıma bakıp ,benim o fotoğrafa bakarken hissettiklerimi hissedecek mi ?

Canarino dedi ki...

Halbuki ipek eldivenlerle açılan, "sadece adı kitap" bir kitap yapılacağına, şunların detaylı detaylı anlatımları sunulan olsa ya abi. Hayal bu ya!

tozlu parkeler dedi ki...

Formalardaki İstanbul bankası da, hisarbank da göçmüştü o zamanlar. hatta daha önce formamızda banker Kastelli reklamı vardı. O da göçünce fenerbahçe'ye forma reklamı veren iflas ediyor gibilerinden haberler çıkmıştı gazetelerde.

canadian dedi ki...

isa zonguldak'tan gelmisti. olay olmustu dunya karmasinda ali baba onu oynattiginda. mujdat'in bir ara bjk'li necdet'le takasi gundeme gelmisti. olmamisti allahtan. gungor zaten efsane ymruk ssow'un mucidi. sortu da indirmisti bir kez :) arif gogus stopu yapinca stadda orgazm olan cok olurdu. dansoz arif derdik. alpaslan benim gordugum son buyuk kaptandir. onun devaminda onur devraldi ama o kiratta degildi. alpaslan sondur benim icin.

antep'ten geldigi gunu hatirlarim kaleci yasarin. akabinde arap ismail gelmisti 82'de. sonra rahmetli huseyin ama o bu posterde degil. posterdeki meshur (!) pasa huseyin. pek bahse degmez.

tavsan mustafa icin ayri paragraf sart. ridvan'in olmadigi gunlerde fuleli kosularla bizi heyecanlandiran adamdi tavsan mustafa.

hey gidi gunler hey.