17 Mart 2010 Çarşamba

Gamova Ağlasın mı?

Senelerdir maç izler, dururuz. Bizim yaşımız kadar maç izlemiş ağabeylerimiz de dahil herkes "Bu hakem işlerinin standardı yok" der, devamlı. Dün de aynı hadiseyi yaşadık.

İlhami Şenyurt benim beğendiğim bir hakem. Hoş, "Hakem beğenmek" lafı da bir tuhaf geliyor kulağa ama 100. Yıl'daki Eczacıbaşı-Fenerbahçe maçında takındığı adaletli tavır dolayısıyla emsallerinden farklı bir yere gelmişti gözüme. Futbol hakemliğinden ayrılma hikayesi de işine duyduğu saygıyı gösteren bir örnek diğer taraftan.

Lakin dünkü maçta Gamova'ya takındığı tavrı çok yadırgadım. Takım sayı kazandığı zaman Gamova ne yapsın, ağlasın mı? Bu bir Fenerbahçe-Galatasaray maçı. Tribüne, medyaya, yönetimlere yansıyan gerilimin takımlar tarafından idrak edilmemesi mümkün mü? Bu ortamda gerilimi kollamak adına, hakemin sporculara hayt huyt etmesi doğru mu? Çağırırsın yanına, lisan-ı münasiple uyarırsın. Devam mı ediyor? Yaparsın gereğini. Milli takımına yükselmiş, yaşamadığı başarı kalmamış, dünyada sayılı olan "fevkaladenin fevkinde" oyunculardan biri Gamova. Milli Eğitim'in terbiyesinden geçmesi gereken lise iki öğrencisi Selin değil ki... Koskoca Fenerbahçe'nin, koskoca sporcusuna müdür muavini kapısında bekleyen liseli öğrenci muamelesi yapmanın lüzumu nedir?

3 yorum:

Fenerli1978 dedi ki...

Resimi görünce gerçekten içim cızladı. Eşimin ağlayışını görür gibi üzüldüm.

Kaldır ulen o resmi!!!

Canarino dedi ki...

Maça gitmeyenler konuşmasın :)

medgallis dedi ki...

gamova benim icin ne zaman 'en' buyuk oldu biliyor musun ustad?
http://www.youtube.com/watch?v=fL0RUMKbjVE
bu videonun sonunda arkadaslarindan kutlamayi abartmamalarini rica ederken.