18 Mart 2010 Perşembe

En Büyük Takım...

Paşalı Birol'un pankartında "Tarihler yalan söylemez. En büyük takım, en çok şampiyon olan takımdır" yazıyor.

Tesisleşmeden, kurumsallaşmadan, kişi hakimiyetinden kurtulmadan önceki Fenerbahçe, iki rakibinin toplamından daha fazla şampiyonluğa sahipti. Elbette bütün kabahat son 12 yıllık yönetimin üzerine yüklenemez. Ama bir iğne de mi batırılamaz?

Her sezon bir şeylerin önemi değişiyor. Bir sezon şampiyonluk önemli oluyor. Baktık şampiyon olamadık ama Avrupa'da iyiyiz, Avrupa mühim hale geliyor. İkisi de mi yok? Kupadan daha fazla ehemmiyet arz eden bir şey de yok o halde.

Bunun adı Fenerbahçelilik değil. Fenerbahçelilik, şampiyonluktan önemli bir şey olmaması demek. Bu alanda da halimiz malum.

2 yorum:

bky dedi ki...

Fenerbahçe hala en çok şampiyon olan takımdır.ulusoy'un tuzağına düşüp "yıldız" takma sevdasıyla 59'dan önceki şampiyonluklarını saymama yoluna giden tüm yöneticilere ve başkanımıza selamlar olsun...

Sekhranikos dedi ki...

@bky mesele eskiler vs değil bu kafayla gidilirse öncesini saysakda manası kalmayacak. ordada geçecekler. işler iyiye gitmiyor. hele denizli faciasından sonra aziz düzenli olarak batırıyor. tek bir istikrarımız var oda batışta.