29 Mart 2010 Pazartesi

"Biz İş Bilmiyoruz" İtirafı

Fırsat bulup da salonlara, maça gidebilenler olarak, senelerce taraftara giydirdik durduk. "Kadıköy'ün göbeğinde salon var, gelmiyorsunuz. Altunizade'de salon var, uğramıyorsunuz" diye diye yılları devirdik. Hiç bir şey fark etmedi. Bugün hala takımlar maçlarını bir avuç seyirciye oynuyorlar.

Aynı "Fenerbahçe'nin lobisi yok" demek gibi, "Bizim ülkemizde spor kültürü yok" demeci vermek de kolay. Zaten herhangi bir ihtiyaç için "Yok" demekten basit cümle var mı? O da yok. E peki olmayan şeyi temin etmekle sorumlu olanların tek görevi; bu durumu internet sitesinden yayınlayıp "Bakın, gördünüz mü?" diye sormak mı olmalı?

Resmi sitenin sıklıkla taraftarı eleştiren haberlerinden birini okuduk bugün yine. Elbette bu cezanın haber olarak yayınlanmasından daha doğal bir şey yok. Serzeniş de haklı. Ama bu seyirci yokluğunda "Durumdan vazife çıkarması" gerekenler, sadece taraftarlar değil.

Her zaman sorduğumuz ama bir türlü mantıklı cevap alamadığımız soruları tekrar soralım.

Neden basketbol ve voleybol gibi popüler adayı branşlarda maçlara okul ve öğrenci takviyesi yapılmaz?

Ivıra zıvıra komite çıkartma kapasitesi olan Fenerbahçe Spor Kulübü, neden bununla ilgili bir komite çalışması yürütmez?

Neden altyapı takımları, ağabeylerinin / ablalarının maçlarına tahsillerini engellemeyecek şekilde dahi edilmez?

Fenerbahçe Koleji'nden neden maçlara hiç iştirak sağlanamaz?

Neden maçlara dair bilgilendirmeler, Kadıköy ve havalisindeki okullara gönderilmez?

"Vay efendim, taraftar böyle takımları bile yalnız bırakıyor" sitemi gayet haklı. Taraftarın eleştirileceği bir sürü nokta var. Lakin bu "sitem sahibi" kulüp yetkililerinin tek işi de "ahval ve şeraitten şikayet etmek" olmasa gerek...

1 yorum:

cenk dedi ki...

Caferağa'ya avrupa şampiyonu gelir gişeden satılan bilet sayısı '13' voleybol takımı el şampiyonluğuna koşar cev'den uyarı sonra biz futbol değil spor klübüyüz tabii oldu. Sarı meleklerle,efelerle kraliçelerle övünecek adam biraz elini taşın altına sokacak. Yöneticilerimiz de futbolda 30 küsur bin kombine satıyoruz ama Kadıköy'ün göbeğindeki salonları hemde 5 TL biletle nasıl dolduramıyoruzun hesabını yapacak