15 Ekim 2010 Cuma

Hain Listesinde Değişiklik ve Kitle Afallaması


Fenerbahçe yönetim kurulunun, her yıl bin bir emek vererek üzerinde çalıştığı "Fenerbahçe Hainleri ve Düşmanları" listesinin 2011 versiyonuna dair son hazırlıklar tamamlandı. Yeni listenin Ocak ayı ortalarında faaliyete geçmesi bekleniyor.

Kulübe yakın kaynaklardan alınan bilgilere göre HBK ve SSS bu sene de "iç bedhahlar" sıralamasında ilk ikide yer alıyor.

Bu ikilinin hemen arkasında görmeye alıştığımız TK'nın ise büyük bir sürprizle "muteber" isimler arasına geçtiği, sızan bilgiler arasında.

Yönetmelik gereği, bundan böyle kısaltma ile anılamayacak olan Tahir Kıran'ın yerine, Ali Şen'in listeye girmesine karar verildi.

Geçtiğimiz günlerde çeşitli haber sitelerinde duyurulan bu gelişmelerden sonra, dün akşam saatlerinde Şükrü Saracoğlu Stadı önünde toplanan iki yüz civarında Fenerbahçe taraftarının yeşil-siyah kravat yakma eylemi yaptığı görüldü. Daha sonra topluca ağlayarak, sarı renk bir kravata sırayla gözyaşlarını silen grup adına basın açıklaması yapan bir taraftar, "Senelerdir düşman saydığımız bir ismi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Başkanımız neylerse güzel eyler. 'Sövün' dedi, sövdük. Şimdi 'Sevin' diyorsa tabii ki seveceğiz. İlk aşamada biraz zorluk çekeceğimiz kesin ama insan nelere alışmıyor ki." dedi.

Bu esnada yanındaki arkadaşına "Abi bizim hür irademiz, bilincimiz yok mu? Neden sürekli talimatla hareket eder gibi, incelemeden araştırmadan, söylenen her şeye inanıyoruz?" diye soran bir diğer taraftar, kafasına cilt haline getirilmiş "1999-2010 Faaliyet Raporları" vurulmak suretiyle bayıltılarak, etkisiz hale getirildikten sonra grup olaysız bir şekilde dağıldı.

Diğer yandan, taraftar forumlarında da ilginç gelişmeler yaşanıyor. Haberin netlik kazanmasının ardından bazı yazılanlar şöyle:

"Fenerbahçe için kim hatasını anlayıp, Aziz Yıldırım ile anlaşmışsa onu sırtımda taşırım. Geçmişte ne yaptığının önemi yok. At pazarında eşek osurmuyor; Aziz Yıldırım'ın talimatından bahsediyoruz. Yeter ki Fenerbahçe'ye gol olmasın. Bu uğurda Aziz Yıldırım gelip, ağzımın orta yerine hacet giderse sesimi çıkarmam. Büyük başkanımız... Yarabbim dilimi durduramıyorum"


"Haddim değil ama Aziz Yıldırım bence hata yapıyor. Yani haddim olmadan söylüyorum, neticede ben sadece bir taraftarım, o da koskoca Fenerbahçe başkanı. Hem de kulübümüze çağ atlatmış bir insan ama bu durum, o yüce şahsiyetin zaman zaman az da olsa eleştirilmeyeceği anlamına gelmemeli. Tabii saygısızlık yapmamak lazım, çünkü makama saygılı olmak zorundayız. Yani diyeceğim o ki sayın Aziz Yıldırım, Tahir Kıran ile barışmamalı. Eleştirdiğim sanılmasın. Yine en iyi kendisi bilir. Biz ona buradan akıl verecek değiliz. Saygılar başkanım. Lütfen yanlış anlamayın. Ben size karşı çıkmak değil de şey yani. Siz en iyisini şey edersiniz. O bakımdan.."

2 yorum:

koskorcuk dedi ki...

:) ellerine saglik yoldas. bilimsel ve kurumsal Fenerbahce acilimi budur iste...

Maçanın Papazı dedi ki...

aziz yıldırım ın hataları çok , önemli olan bunlardan ders alması diyoruz ama pek öyle görünmüyor ,haklısın ...