19 Ekim 2010 Salı

Güvenlik ve Pankart


Cumhurbaşkanlarımızın genellikle iştirak etmediği Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın güvenlik toplantısı yapılmış.

"...güvenlik açısından iki takımın taraftarlarının da salona pankart sokmasının ve yanlarında çakmak, bozuk para gibi sert cisimler taşımalarının yasak olduğu" bildirilmiş.

Bozuk paraların dışarıdan içeriye kabul edilmediği halde, içeride büfeden bütün para karşılığında satın alınan malzemelerin para üstü olarak verilmesi geri zekalılığı bir tarafa, pankart denen şeyin güvenliği nasıl tehdit edeceği konusunda açıklayıcı bilgi yok. Olmaz tabii. Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmemek lazım.

Mesela Mavi Boncuk'ta, Emel Sayın'ın halıya sarılması gibi, bir takım taraftar-teröristler pankarta sarılıp, içeri alınabilir. Aman Allah korusun!

Veyahut da kulüp başkanlarını eleştiren pankartlar açılabilir. Neeeey!

Zaten bu gelecek olanlar var ya; çoğu basket olunca "gol" diye bağıran tipler. Spor bilgileri de yok. Hiç unutmuyorum, Dünya Şampiyonası'na gelmişler geçende. Çocuğun teki sahada kıçını yırtıyor. Çıkarken bir kişi alkışlamadı. Memleket, memleket olsa, o gayretkeş basketbolcu oyundan çıkarken salonun kolonlarına kafa atarlardı. O yüzden "Taraftar" denen bu manyak sürülerini bir kenara bırakalım.

Hoş, bir yandan da aklım almıyor. Bu İtalya'da falan bir sürü pankart oluyor da neden güvenlik sorunu olmuyor diye. Hayır, orası da Akdeniz ülkesi. Heyecan falan. Enteresan...

- Hamiyeet! Kaç kız kaaaç!Yukarıdaki resimde pankart var! Üstüme iyilik sağlık!

Hiç yorum yok: