19 Ekim 2010 Salı

Fenerium'da Akıl Tutulması

Barış Gerçeker, bugün twitter'da "kurumsallık" dedi. Yani gönül telimizi ve akıl sağlığımızı titreten kelimeyi zikretti. Sonra da tuttu, bu yukarıdaki resmi koydu. Halbuki görmesek, daha mutlu, daha mesut insanlar olarak hayatımıza devam edecektik. Alacağın olsun adaş!

Bu nasıl bir akıl tutulmasıdır, anlamak mümkün değil.

Adı "Fenerium" olan organizasyonun içerisinde Fenerbahçe taraftarı olan kaç kişi vardır, bilinmez. Malum, Fenerbahçe çalışan kadroları arasında bolca UltrAslan üyesine rastlamak da mümkün. Velev ki hepsi Fenerbahçeli olsun, bu nedir, birisi izah edebilir mi? Taraftarın nabzını tutmak mı? Fenerium olarak, Galatasaray'ı mı bağladınız? Hakemi mi ayarladınız? Deja Vu yaşanacağının garantisi ne? İş ki önümüzdeki maç berabere bitti. Ne olacak?

Aksini düşünelim... Galatasaray ile kupa finaline çıksak, maçtan önce bunun 5-1 versiyonunu yaptırsalar, tutup maçı kazansak... Ne yaparız?

Aynı Fenerium "mahzun" ve "mahsun" kelimelerini karıştırıp, "Bir mahsun mor menekşe" yazmıştı da, insanlar "Mahsun kelimesinin anlamı kuvvetlenen, güçlenen. Yanlış yazmışsınız" deyince "Aman yahu, kim bilecek?" diye cevap vermişlerdi.

El elin eşeğini türkü çığırarak ararmış. Fenerbahçe'de elden de, el eşeğinden de geçilmiyor. Maşallah!

3 yorum:

baris_gerceker dedi ki...

kızma bana, kızma bana :)

baris_gerceker dedi ki...

bak ne diyorlar şimdi de:

http://fenerbahce.org/fb2008/detay.asp?ContentID=21260

Canarino dedi ki...

Herkes ayrı telden çalıyor maşallah. Nasıl kurumsal bir kulübüz!