12 Ekim 2010 Salı

Fenerbahçe, Batman'da Ne Yaptı?


Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; yadırgamıyorum.

Siyasi iktidar neredeyse, spor kulüpleri oradadır.

Siyasi iktidar neredeyse, Fenerbahçe iki misli oradadır.

Tarihi ve güncel gerçekleri fazla tartışmamak gerek.

Ayrıca kimsenin çıkıp, "Şu şu çıkarımız vardı. Onu kovalamak için bu açılımda (?) bulunduk" demesini de beklemiyorum. Çünkü bu işlerin sonucu, aradan yıllar geçince ya gazete söyleşilerinde, ya anı kitaplarında ya da mahkeme ifadelerinde yer bulur.

Benim merak ettiğim şey, bu yukarıdaki pozların kulübe hakikaten bir faydasının dokunup, dokunmayacağı... Daha doğrusu, bu yönetimin, düşündüğünü yapma imkanı olup olmadığı.

Yüksek diplomaasi (iki a ile) bilgisi eşliğinde bugüne kadar ortaya çıkardıkları sosyal icraatlar göz önüne alınınca, pek ümidim yok. Zira bu memlekette, öyle ya da böyle bir şekilde, herkesi "Fenerbahçe'ye faydası olmayan kilisenin papazı" haline getirdi Fenerbahçe yönetimi.

Ayrıca şeyi de merak etmiyor değilim; olmaz ya, konjonktür değişirse, Fenerbahçe ve Aziz Yıldırım neler yazar, neler yapar...

Tabii bir de eskiden, bu işler olurdu ama bu kadar duyulmazdı, bilinmezdi, biraz arlanma ile geçerdi. Bir yandan hiçbir şey değişmiyor. Bir yandan çok şey değişiyor. Resmi sitenin hali o kadar kötü gözüküyor ki göze. Politikanın çubuklu forması gibi duruyoruz.

Hiç yorum yok: