5 Nisan 2010 Pazartesi

Taraftarız, Terörist Değil!

Dün gece Telsim tribününde çıkan olaylar çok can sıktı. Bir sürü ağabeyimizin ve kardeşimizin canını yaktılar yan tarafta. Ve bizler de neredeyse, Maraton tribününden aşağıya inecek kadar sinirlendik. Dakikalarca içeride kalıp, bazı emniyet mensuplarının izansızlığını protesto ettik.

Her şey bir yana, kendi stadımızda polisin bu hunhar müdahaleleriyle uğraşmaktan sıtkımız sıyrıldı artık.

Düzeni sağlamakla görevli kolluk kuvvetleri, kalabalıklara "Düzen bozulsun da bize iş çıksın" mantığıyla yaklaştığı sürece bu karmaşa sürüp gider.

Sürüp gider de, yıllardır onca örneği yaşanmasına rağmen buna gıkını bile çıkartmayan ve adeta çanak tutan ilgililer ne yapar, o meçhul.

Hani biliyoruz, o ilgililerin içerisinde, böyle şeyler olurken "Oh oh iyi oluyor" diyenler var ama... Neyse...

Aşağıda olaylara dair iki yazı var. Tüm detaylar orada mevcut. Biliyoruz ki bu son değil. Lakin biz de haklı olduğumuz davadan çekilecek ya da kavgadan kaçacak değiliz. Çünkü illegal değiliz, militan değiliz, terörist değiliz. Yalnızca taraftarız.

1907 Gençlik Ana Sayfa

Blog : Corto Vurdu, Gol Oldu

1 yorum:

sallanyuvarlan.blogspot.com dedi ki...

Anlamazlar onlar,cobu vururlar,biber gazını sıkarlar.yaptıkları odur onların. hiç unutmam beşiktaş basket maçıydı polis üst kata çıkmıştı cobluyordu hem de acımadan ,biber gazımı gözüme yemiştim. ve polislere nefretim günden güne artıyor. Eğer o vuruyorsa sende vuracaksın. etkiye tepki,dayak yesen bile.bunu yaptıranlarda belli,ben başkan diyorum başkası başka şey der bilemem orasını. bileklikleri statta taktıran ta başkandı.

İNADINA TRİBÜN,İNADINA TARAFTAR!!