9 Şubat 2010 Salı

En Fazla Taraftar...


"Hayat Dergisi'nin demesiyle mi olurmuş?" diyen bile çıkar şimdi. Şimdiden "Hasbinallah" diyelim onlar için.

Tarih, 31 Ocak 1958. Hayat mecmuasından bir sayfa.

Resme tıklayın, büyüsün, fotoğraflara bakın, yazıları okuyun. Eski güzel yıllardan bir kaç parça işte. Yudumlayın. Naçizane...

6 yorum:

medgallis dedi ki...

bence ilkesel bir karar almali hincal uluc' un yazdiklarindan okusak, ofkelensek, begensek dahi bahsetmemeliyiz.
o adam asik oldugu kadindan bir sey bekleyen kompleks dolu erkekler gibi. bana bir sey desin isterse kufur etsin, bana bir sey hissetsin isterse igrensin.
bu adamin istedigi bu. ama yagma yok. kuma gomecegim.

Ortega dedi ki...

Bazı kamiller görürse damlar hemen böyle başlıklara :)

Adsız dedi ki...

en fazla taraftar ama "52" yıl önce. komiksiniz vesselam diyelim biz de...

Canarino dedi ki...

Pek değerli zevzek, adsız biraderim;

Bu dergi sayfasını buraya koyarken "52 yıl önce en çok taraftar bizdeymiş. Demek ki hala bizde" diye düşünüldüğünü falan mı sanıyorsun? O zaman, düşündüğümden de fena bir kafa var demektir sende.

Anlayabileceğin şekilde izah etmeye çalışayım... Bizim rakiplerde "Kendin anlat, kendin inan" gibi bir huy var. 20 sene, 30 sene, 40 sene önce olup bitenleri veya o günlerdeki durumları yalan yanlış anlata anlata camia olarak kendilerini inandırıyorlar.

Arada sırada böyle hatırlatmak lazım ki kendilerine gelsinler. Ha zevzek yine zevzek ama işte karınca kararınca katkımız olsun.

tamchee dedi ki...

Lefter'in ayağındaki takunyalara bittim..!!

Canarino dedi ki...

Coşarken "Adsız" olmazsak, coşmamızın karşılığını artı-eksi güzelce görürüz. Blog yazarlarında yer belli, yurt belli, e-mail belli. Oralara gidip, atar-gider yapanlar ise "Adsız" şekillerde.. Olmuyor, hevesler kursaklarda kalmasın. Hadi bir cesaret!