3 Mayıs 2010 Pazartesi

Yenilmek Ayıp Değil

Geçenlerde "Filede Fener" programını izliyorum. Yardımcı antrenör Kamil Söz'ün, "Biz hala namağlubuz" demesine şahit oldum. Gerçi lig bazında doğru ve belki motivasyon için muteber bir cümle ama yine de bana çok fazla Galatasaray kokuyor. Bir şeyi sürekli tekrar edip, inanma huyları vardır onların.

Yenildik. Hem yenilmek ayıp bir şey de değil. Bir tanesini "tecrübelilerin en tecrübelisi" bir takıma, diğerini ise neredeyse sürmenaj haller yüzünden ligin diğer iyi takımına kaybettiğimiz iki maç var ortada.

Takımın maç kaybetmesini bu kadar yok saymak, yenilgi yasakmış havası yaratmaz mı? Zaten "vur" denince, öldürmeye teşne bir toplumda, kayıpların aşırı hedef haline gelmesine yaramaz mı?

Yıllardır salonlara uğramadığı halde, bir anda voleybol alimi kesilen insanlar, hele ki Fenerbahçe taraftarıysa bir tek cümleyi içeri atıp, yeri geldiğinde çok sert kullanırlar. Kendimizden biliyoruz. Dicle maçında sahaya giren fazladan yabancı oyuncuya müdahale etmemek bir yana, bu işler de var saygıdeğer Kamil hocam. Aman diyeyim.

Hiç yorum yok: