3 Mayıs 2010 Pazartesi

Tayyör, Eşofman'a Karşı

"Kara Murat, Şeyh Gaffar'a Karşı" gibi bir şey bu.

"Violet Duca, Nalan Ural'a karşı" da denebilir.

"Fenerbahçe-Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom İdman Cemiyetleri İttifakı" maçları, tuhaf sahnelere ev sahipliği yapıyor saha kenarında.

Yasak olmasına rağmen devamlı saha içine giren bir Nalan Ural var. O Nalan Ural ile tribünden atışıyoruz biz.

"Çık dışarı Nalan"
"Gir sahaya Nalan"
"Gizem çıksın, sen oyna Nalan"
"Hocam görmüyor musunuz, Nalan sahada. Acıbadem de 500 dolara eşşek gözü yapıyorlarmış hocam"

Gırla gidiyor... Bu biçim hoş sohbet geçiyor maçlar. Buraya kadar normal. Sonrasına gelelim.

Her maça tayyörüyle gelip, protokol sıralarında yerini alan Violet Duca, Nalan sahaya iner inmez el çırpmaya başlıyor. Önceleri takımın motivasyonuna dair olduğunu düşündüğümüz bu hareketi, mola esnasında görünce uyandık.

Kendisi böyle yapmakla, saha komiserine ve muhtelif insanlara, Nalan'ı şikayet ediyormuş. İptidai mektep sıralarından hatırladığımız "hocamocamocamocam" sesleriyle vücut bulan, "tedrisat meftunu talebe" hallerine sebep Nalan'mış meğer.

Çok "Beşiktaş" değil mi bu hareketler, Violet hanım? Öyle, öyle... Öyle olmasa, kupa finalinin rövanşında bu şekilleri yaparken, Aziz Yıldırım'ın bakışları üzerinize sabitlenince, siz de sahaya inmezdiniz. Ve misal burası Beşiktaş olsa "Yıllar önce Samsun maçında çıkan olaylar ve Nalan'ın sahaya inmesi, bütün motivasyonumuzu dağıttı" demek caiz olurdu ama siz Fenerbahçedesiniz, biz Fenerbahçeliyiz.

Nalan sahaya mı indi? Siz de ineceksiniz. Saha komiseri görevini yapmaz Violet hanım. Ancak, sağ ellerinin parmaklarını birleştirip izah-rica hareketi yapar Nalan Ural'a. Çünkü sizin bizden kat kat iyi bildiğiniz üzere, voleybol camiası yıllardır arka bahçe yapıp tepindiği spor salonlarında, oyunu bu kurallara göre kurdu. Burası Beşiktaş olsa, güçlüye sığınıp, kendi güçsüzlüğümüzü örtmek için "Hocam, Nalan silgimi alıyooo" tarzı şikayetler makul görülebilirdi ama siz Fenerbahçedesiniz, biz Fenerbahçeliyiz.

Nalan Ural, alıştığını yapacak, siz alışmadığınızı. Onun alıştığı doğru, sizin alıştığınız yanlış. Kara Murat tek, Şeyh Gaffar bin kişi olsa, sinema salonunda Kara Murat kazanır ama spor salonunda tayyör, eşofmanı yenemez. Nalan Ural'a "Son tahlilde helal olsun" denir. Size? Bilinmez.

1 yorum:

üvey sevgili dedi ki...

voleybolfo..m diye bi site var ordayken bu nalan konusunu yazdım.sonuç müessese yalakaları yorumumu sildi.neden ? nasıl o zat-ı muhteremi eleştirirmişiz...
fenerbahçenin açtığı delik yamayla kapanmaz...