18 Eylül 2010 Cumartesi

Güle Güle Naci Ağabey

Naci ağabey'i kaybetmişiz. "Fenerbahçe Cumhuriyeti"nin kurucusunu ve en güzel insanlarından birisini kaybettik. Acı da yokluk da tarif edilemeyecek kadar büyük. Müthiş derecede üzgünüm.

El yazısıyla kaleme aldığı hatıralarını, bilgisayar ortamına geçirmem için bana vererek, beni inanılmaz mutlu etmişti. Blogda da büyük kısmını yayınlamıştım.

Geçen yaz, Bodrum'a yanına gittiğim zaman, yine uzun uzun konuşmuştuk. Sohbetini çok özleyeceğim. Seni çok özleyeceğim.

Hepsi olmasa da bir çok Fenerbahçeli, sana borçlarının her zaman farkında olacaklar. En azından, bizler yaşadıkça kimsenin seni ve büyük armağanını unutmamasına çalışacağız.

Anılarında "Hiç unutmam" diye başladığın bir yer vardı. Hani "o sene Fenerbahçe’nin şampiyon olduğu gece derenin en meşhur gazinosu olan Hamdi’nin Gazinosu’nda balo tertip edilmişti. Biz de dışarıdan seyrediyorduk. Dere sandallarla dolmuştu. Kuşdili Çayırı insan almıyordu. Hatta annemler, halamlar, büyük annem herkes kutlama heyecanı ile sokaklara dökülmüştü. Gecenin biraz ilerlemiş olduğu bir zamanda o zaman hepimizin hayran olduğumuz Zeki Rıza ağabeyimiz “Haydi çocuklar gelin” diye bizi içeri aldı. Bunları yazarken şu anda hala ağlıyorum." diye devam ediyordu.

Şimdi biz de ağlıyoruz ağabey.. Nur içinde yat..

1 yorum:

medgallis dedi ki...

kardeşim herkesten çok senin başın sağolsun.
mekanı cennet olsunç