23 Eylül 2010 Perşembe

Çok Tutarlısınız Başkanım!

Tarih, 24 Haziran 2006.

Fenerbahçe resmi sitesinde bir haber yayınlanmış.

“Türkiye’de de son 6 hafta incelenmelidir” demiş Aziz Yıldırım. Malumunuz, o altı haftanın sonuncusunda Denizli ile oynayan Fenerbahçe, şampiyonluğu kaybetti.

Tarih, 20 Nisan 2008.

Yine Fenerbahçe resmi sitesinde bir haberimiz var. Eski çamlar bardak olmuş anlaşılan. Çünkü diyorlar ki:

"Bugün tarihli bazı gazetelerde Başkanımız Sayın Aziz Yıldırım'ın Denizlispor maçı esnasında Denizlispor Başkanı Sayın Ali İpek'in yanında oturmadığı iddia edilmektedir.

Başkanımızın protokol tribününde kendisine ayrılan yerde oturmamasının nedeni, Ali İpek'e tepki değil, tedbirli olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk olmasındandır.

Başkanımız maç öncesinde Sayın Ali İpek'le bir süre sohbet etmiştir. Ali İpekle Başkanımız arasında her hangi bir anlaşmazlık veya kendisine tepki gösterilmesi gibi bir durum söz konusu değildir."


Birdir bir ustamın dediği, ikidir iki tilkininki, üçtür üç derken…

Nihayet tarih, 22 Eylül 2010.

Fenerbahçe resmi sitesine bir haber daha gelir ve Aziz Yıldırım, eski başkan Ali Şen'i kastederek der ki:

"Fenerbahçe Spor Kulübü’ne zarar verdiğini düşündüğüm insanlarla aynı ortamda olmak istememem benim en doğal hakkımdır. Bu olayı bunun dışında yorumlamak oldukça da yanlış ve saygısızlıktır."

İmdiii... Ortada binlerce "resmi" tutarsızlıktan birisinin daha olduğu kesin… Peki, bu şaşırtıcı mı? Yoo, ne münasebet, hiç de değil.

Bir insan düşünün, dört bir yanı “Siz ne yapsanız doğrudur”cularla, “İsterseniz durduk yere anamıza sövün, haklısınız”cılarla dolu.

Bir insan düşünün, önüne çıkan hemen herkes, temenna ederek geri çekiliyor.

Bir insan düşünün, çevresini “Başkanım siz protokolde peygamberden bile önce geliyor olabilirsiniz”ciler almış. Utanmasalar “Rahman ve rahim olan sizsiniz” diyecekler.

Az bile yapıyor az! Hayır, hepsi bir yana, kurumsallık, Dünya Kulübü falan demiyorlar mı? İşte orada fena oluyor insan.. Acıyla karışık gülmekten öleceğiz bir gün!

6 yorum:

ylcn dedi ki...

ya gerçekten saçma bi yazı olmuş ne kadar aziz yıldırım düşmanısınız ya bu fenerblogda yazıları olanların çoğu böyle zaten kimse dört dörtlük değildir de abartmışsın hemde çok yok peygamberden önce gelir falan bu kadar düşmanlık yapmayın bu eleştiri değil yaptığın

ylcn dedi ki...

arkadaş yorumlar niye görünmüyo böle yazıyı yazıp kaçıyomusun sen eleştir ama eleştirilmeyi kabul etme dimi ne güzel sizin amacınız belli zaten aziz yıldırım düşmanlığı işte ne yapmış ali şen bu takım için anca eleştirsin başka bişey yok işte sizin gibi oda

Sekhranikos dedi ki...

onların hatasını geçtimde sayın yazar senin hatalarına ne demeli?

Bir kere Besmelesiz başkanımızın adını yazmışsın utanmadan sonunda aleyhisselam dememişsin. Çok yol katetmen lazım. Böyle saygısızlık görmedim.

Canarino dedi ki...

@ylcn
En başta sen "blog" kavramını yanlış anlamışsın.

Blog yazan insanlar "Her an ylcn gelip yorum yapabilir. Bu güzide insanın yorumunu bir an bile bekletirsek ayıp olur. O yüzden makine başında nöbet tutmalıyız. Kendimiz duramazsak, tanıdıklarımızı bekletmeliyiz" diye düşünmek zorunda değil. Şimdi sakin ol ve dinlen, heyecanlanma. Sağlığına zararlı.

Diğer mevzuya gelince; sana göre saçma, bana göre değil. Sen saçma olmayan şeyler yaz, 70.000.000 okusun. Yorumları bekletme ama, sinirlenebilir insanlar.

Canarino dedi ki...

@Sekhranikos

İşin kötüsü, stadyum da tavafa uygun değil. Ali Şen taşlama yeri yok. vs. vs.

Çok eksiğimiz var, çok.

Adsız dedi ki...

Bu Aziz Yıldırım düşmanlığı nedir hiç anlamam.Başkan dediğin kulübünü sonuna kadar koruyup,ezdirmemektir.Aziz Yıldırım giderse çok üzülürüm ve neden bu adama bu kadar çok yükleniyorsunuz merak ediyorum cidden.