24 Haziran 2010 Perşembe

Işıl, Seneye Fenerbahçe'ye..

Bu sene geçti artık ama bir dahaki sezona kesin bekliyoruz.

Fatih'ten, Tümer'den, Emre'den, Kaya'dan eksiği yok, fazlası var.

Bir kaç sene sonra, sporu bırakınca, bir diğer Galatasaraylı Didem Akın'ın yerine takım sorumlusu da olur.

Mis!

Şimdi Papazın Çayırı'nda PVH'ın ilgili yazısını görünce daha da bir aydım ya duruma; o kısım başka, bambaşka mevzu. Detaylı üzerinde durmak lazım. Efes Pilsen'le son dönem münasebetlerimiz mideyi zorlar halde.

Neyse...

Tarih boyunca milyon tane insan taraf değiştirdi. Milyon tane topluluk da bu tornistanlara bir şekilde göz yumdu, onlardan yararlandı.

Evet, savaşta değiliz. Karşımızdakiler çete lideri ya da komutan değil, profesyonel sporcular ama bir şekilde diğer camialara geçmiş insanların "ehlen ve sehlen" faslından hemen sonra baş tacı edilmeyeceğine dair örneklerden birinde, Çerkez Ethem'in anıları bundan birini anlatır:

"Şimendifer hattı üzerindeki istasyonlarda durdukça, buralardaki Yunan askerleriyle karışık yerli Rum ve Müslümanlardan mürekkep bir topluluk bize bakıyor, kimi nefretini ve hakaretini, kimi sevincini gösteriyordu. Bizi seyredenler arasında mahzun ve üzgün duranlar da vardı. Bunları görmemeye gayret ediyor, hatta bazı istasyonlarda kompartımandan çıkmıyordum.

Kırkağaç istasyonunda kalabalık kompartımanın etrafına üşüştü, tren durunca kapı açıldı, içeriye kolunda başçavuş işareti bulunan ve sonradan Ayvalıklı olduğunu öğrendiğim birisi girerek bana Türkçe ve Rumca küfürler etmeye başladı. Arada sırada etrafına göz atıyor, neden benim bu hareketime katılmıyorsunuz, demek istiyordu"


"Sui misal, emsal olmaz" demişler. Doğrudur. Bu uçuk örneğe istinaden "Kaya'yı şimendifere koyalım. İstasyonlara da kendisinden haz etmeyenleri yerleştirelim. Her durakta teşhir edip, taciz edilmesini sağlayalım" diyen yok. Ama bir zahmet geçmişin terbiyesizliklerini unutmayan ve kızgınlığı taşıyan Fenerbahçe taraftarlarına da "at pazarında yellenip duran eşşek" muamelesi yapılmasın. Bu transferin sonrası bir milat olsun. Kaya, önceki süreçte yaptıklarından ötürü Fenerbahçe camiasından özür dilesin!

Ama olmayacak.. Eski tas, eski hamam devam edecek her şey. "Çizgiden Çıkaran..."da bir rehber var bugün. "Bir Sporcu Fenerbahçe'ye Nasıl Gelir?" temalı bu rehberde yazılanlar uygulanmaya devam edecek. Adım gibi de eminim, Işıl olur da Fenerbahçe'ye gelirse, hiç utanmadan ve sıkılmadan "Işıl, cimbomun anasını sik" diye bağıranlar çıkacak. Hah, işte öyle Fenerbahçeliden (!) var ya, Allah hepimizi uzak etsin.

Olmaz demeyin, yönetimi izleyin, kurumsal kimliiiik!

3 yorum:

sedaca dedi ki...

deli mi ne dedim başını okurken, aman diyim, dilini ısır... :(

Canarino dedi ki...

Ama "Olmaz olmaz" demeyelim; olmaz, olmaz :)

aLican dedi ki...

Yazını GFB forumda paylaştım haberin olsun,çok yerinde bir yazı olmuş.