7 Kasım 2009 Cumartesi

Fenerbahçe ile Savaşamazsınız

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı, eski Trabzonspor başkanı çıkıp açıklama yapıyor:
"Biletlerin üzerinde isim ve kimlik numarası bulunmalı" diye.

Bu fişleme merakının baş uygulayıcısı ideolojinin birinci ve üçüncü harfi "fiş" kelimesiyle aynı. Kan mı çekiyor acaba?

Emniyet Müdürlüğü açıklama yapıyor:
"Kulüp başkanlarına kimse küfür edemez" diye.

Kimse çıkıp sormuyor; "Kulüp başkanları küfür edebilir mi? Küfür ettirebilir mi? Bindirilmiş kıtaları stadyuma sokabilir mi?"

Yalakalık, basından, "Yönetim neylerse güzel eyler" diyen taraftara kadar sirayet etmiş çünkü. Yeter ki sultanlar kızmasın.

Fenerbahçe Kulübü, neden her hafta bilet fiyatı duyuruyor? Salak mı?

Efes Pilsen, neden bilet fiyatlarını açıklamıyor? Çok mu akıllı?

Yoksa ikisi de değil, bu bir danışıklı dövüş mü?

Yazıklar olsun.

Efes Pilsen ahlaksız, haysiyetsiz, sportmenlikten zerre nasibini almamış bir camia görüntüsü çizerken ortalığı ayağa kaldırmaya yeltenip, gerisin geri susmak mıydı yapılacak şey?

"Ne kokalım, ne bulaşalım" mantığıyla mı hareket ediliyor biletler konusunda... Efes Pilsen ile Fenerbahçe'nin oynayacağı maçlar da mı "derbi" olarak nitelendirilip, taraftar gitmesi engellenecek yoksa? Efes Pilsen taraftarı (!) kimdir Fenerbahçeliler yanında?

Geçen sene Fenerbahçe Taraftarını torba sanıp, ağzını büzmeye çalışanların neresinin büzüldüğünü gördük. "Fenerle uğraşmayın" dedikçe üzerine geliyorsunuz; içeriden, dışarıdan, sağdan, soldan. Fakat patlarsa sadece kendini götürmez bu camia. Kendisi küllerden yeniden doğar ama onunla beraber gidenler ne olur, bilinmez.

Hiç yorum yok: