11 Kasım 2009 Çarşamba

Baba & Kız

Baba değilim, olmaya da çok niyetli değilim. Zor zanaat... O yüzden, tam manasıyla bilemem belki şu fotoğraftaki hissiyatı ama ağabeylerimin kız evlatlarına amca olmak cihetiyle anlayabiliyorum bir nebze...

Ne diyeceksin, ne söyleyeceksin?

Kızın için "Fazla yaşamaz" demişler. Yattığı yerden "Baba" diye yüzüne gülüyor. Sen de gülüyorsun. Neler feda ederdin elinde olsa, kim bilir.

Üç, beş kelimeyle, "Allah kimseye evlat acısı göstermesin" demekle olacak gibi değilmiş demek. Şu resmi gördüğüm her seferde bir fena oluyordum; şimdi babası da yanına gitti kızının.

Robert & Lara Enke... Mutsuzken, mutluluğun resmi şu. Allah rahmet eylesin.

4 yorum:

koskorcuk dedi ki...

Huzur içinde yatsın. Özellikle İstanbul'da bulamadığı, Almanya'da ise çok az yakaladığı huzuru ebedi istiratgahında yaşasın inşallah. Daha bir melekken bedenen ondan ayrılan kızıyla kucaklaşmıştır umarım. Toprağı bol olsun. Allah rahmet eylesin.

medgallis dedi ki...

ne tuhaf, 'rehavet'le gittigimiz hertha maclardan birinde rakip takimin kalesinde o vardi.mac baslamadan muhabbetini cok yapmistik; istanbuldaki uc golun, sonra almanyada yilin kalecisi secilmesinin vs.
fenerbahce tecrubesinin bir cesit sanssizlik olduguna karar vermis, hatta yaptigi bir iki hatada onun agzindan 'trubunde iki tane ugursuz fenerbahceli var' bile demistik.
simdi yok. dilerim inandigi tanri onu kizinin yanina gondermistir.

Olympian dedi ki...

fotograf cok fena.

ozgurr dedi ki...

konu ile ilgili çok yazı okudum bloglarda ama barış ın bu yazısı beni her okuduğumda hüngür hüngür ağlatıyor.allah rahmet eylesin.