26 Aralık 2009 Cumartesi

Sevişme Uzmanı RTÜK

RTÜK sevişme eylemi ile arasındaki husumeti bir türlü sona erdiremedi.Aşk-ı Memnu ismindeki aslen gereksiz dizide meydana gelen sevişme sahnesinden sonra Dolce&Gabana reklamına kafayı takan RTÜK, "Bu kadar acayiplik bize yetmez, daha uçuk şeyler yapmamız lazım" demiş olacak ki şimdi de yabancı dizilerdeki cima vaziyetlerine kafayı takmış. Hem de ne takma...

Bir grup devlet memuru oturduğu yerden sevişme sahnesi izleyip, bunlarla ilgili uyarı yazılarını kanallara göndererek para kazanıyor. Bu hilkatten abaza vatandaşların, uyarı yazdıkları dizileri izledikten sonraki tuvalet mesaileri de göz önüne alınacak olursa "Salla başını, al maaşını" bu olsa gerek, diye düşünmeden edemiyor insan.

Bir tarafta kadını kadın değil de öküzmüş yerine koyan o belli programların saçmalığı, diğer tarafta izdivaç kavramını hiç olmadığı kadar ayaklar altına alan abeslikler varken RTÜK neden yabancı dizilere sarar, onu anlamak mümkün değil ama kafa yormamak lazım. Memleketin kuruluşundan bu yana anasını belleyen "bürokrat zihniyeti" bu. En hızlı devrim yıllarında, en cevval devrimcilerin bile yenildiği o zihniyeti tutmak pek mümkün değil. Onun yaptıklarını okurken acı kahkahaları tutmak da öyle.

Bakalım ne yazmış arkadaşlar raporda?

"Nip/Tuck'ta cinsel ilişki sahnelerinde çiftler çıplak bir halde sevişirken ekrana getirilmektedir"

"Gossip Girl'de gençlerin sevişme, öpüşme sahneleri senaryonun gerektirmediği kadar abartılı bir şekilde verilmektedir"

Demek ki neymiş, sevişme çıplak olmazmış. Fakat elbiseyle nasıl olduğu izah edilmemiş. Muamma olarak kalmış.

Ayrıca "senaryonun gerektirdiği sevişme düzeyi" nedir, ona da açıklama getirilmemiş. Halbuki detaylı bir anlatım gerekirdi. Neresinden öpülsün, neresinden sıkılsın gibi.

Hükümet ve muhalefet "Memlekette neden açılımlar istendiği gibi olmuyor?" sorusunun cevabını kendi diplerinde bulunan kurumlarda aramalı. Zira bu taassup falan değil, düpedüz manyaklık.

Hiç yorum yok: